ELULINE,  TERVIS & TRENN,  Uncategorized

Uudised mis panevad elu seismaˇ

Halbu või elu seisma panevaid uudiseid kogeme me kõik iga päev. Uudiseid, mis võtavad jalust nõrgast ja panevad endalt küsima: miks mina? Arstikabinetist, klimp kurgus, välja astudes on maa jalge alt kadunud.

Kas tuleb tuttav ette? Mulle küll.

Ei ole just meeldiv teada saada midagi, mis ei lähe sinu tulevikuplaanidega kokku. Pahatihti inimene just arvabki, et mind ei külasta mitte ükski selline haigus. Kuid tahest-tahmata ei saa keegi meist seda kontrollida, kui ta sul juba n-ö külas on.

Mis on peamine, mida TEHA EI TOHI? IMG_4045.jpg

  • Seda on lihtne öelda, aga ära guugelda! – see ei aita, pigem teeb olukorra hullemaks. Küsi parem nõu inimese käest, kes on selle teekonna läbi elanud. Jah, võib-olla ei oska tema samuti anda täpset ülevaadet, sest me kõik oleme erinevad, aga haigus on ikkagi sarnane ja abi on sellest ikka.
  • Palju aitab kaasa positiivne mõtlemine. Elujaatus – soov elada.
  • Saa oma haigusega sõbraks – jah, just sõbraks. Pead mõtlema, miks see tuli sind õpetama. Ta ei tulnud sind karistama, vastupidi – hoopis õpetama. Õpetama käituma ja maailma teistmoodi nägema. Miks? Ma räägin sulle.

Neli aastat tagasi, kui sain teada minu elu kõige kohutavama uudise, et mul on kolmanda staadiumi vähk, mis on väga agressiivne vähivorm, varises mu elu kokku – ja see oli okei. Olekski naljakas, kui oleksin selle peale naernud, oh ei. Tean ennast piisavalt – oskan näha ka kõige halvemas asjas vaid head. Seega hakkasin kohe lugema raamatuid psühholoogiast, mis aitasid positiivsele mõtlemisele veelgi enam kaasa.

Usun, et nahavähk tuli mind õpetama seetõttu, et ma ei öelnud välja seda kõike, kuidas mulle liiga tehti, olgu see siis suhtes või sõprussuhtes, vaid neelasin alla (ehk siis talletasin nahka). Kogu läbielatu, tohutu stress, pinged, mida üritasin oma naeruse suu taha peita. Eelmises suhtes sain ma meeletu terrori osaliseks – kõik need kolm aastat (eelmise elukaaslase eks terroriseeris). Olen kindel, et kõik sellised pisikesed asjad tekitavad kokku suure jama ja lõpuks lihtsalt ei pea tervis sellele pingele vastu. Keha annab sulle märku, et on aeg kas ennast muuta või jätkad samamoodi ja lõpetad hauas.

IMG_4050.jpgSeejuures ma olen siiralt tänulik sellele ajale (veider lausa öelda), aga ma olen tõesti selle nelja aastaga väga palju muutunud. Mu suhtumine maailma on teistsugune. Mu suhtumine inimestesse on tugevam. Ma armastan aega, kvaliteetaega inimestega koos. Ma armastan päikesetõusu ja -loojangut. Ma oskan näha ilu veelgi enam, esimeses lumehelbeski,kui tegin seda kümme aastat tagasi. Alles nüüd ma tunnen, et ma elan. Ma tahan öelda, et iga asi meie elus juhtub põhjusega – ka kõige hullemast situatsioonist on võimalik välja lugeda see imeline pool. Kui oskad näha halvas head, oled õigel teel ja kindlasti on nii lihtsam. Igaühele antakse kanda nii palju, kui ta kanda suudab!

Armastusega

Kadri-Ly

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga