ELULINE,  TERVIS & TRENN

Tunded, tervenemine ja elu.

Millised tunded on sinu sees mingi tegevuse tegemise ajal? Kui sinus on negatiivsed tunded, siis võid ükskõik mida tehes endale suhteliselt lühikese ajavahemiku jooksul luua kasvaja. Samas on üsna tõenäoline, et suitsetama panevad sind kunagi alla surutud negatiivsed tunded, mida sa nende üles kerkides suitsetamisega püüad uuesti alla suruda. Miks sa neid alla surud? Sest sulle ei ole õpetatud toime tulema negatiivsete tunnetega ning üles kerkides panevad need sind tundma ennast ebamugavalt. Minu arusaama kohaselt on kõikidel sõltuvustel (suitsetamine, alkoholism, liigsöömise, liigtöötamine, liigne trennitegemine jne) üks ja sama algpõhjus – negatiivsed allasurutud tunded. Kui neid tundeid pikalt endas kannad, võid tekitada endale kasvaja.

Vähist või ükskõik millisest muust haigusest tervenemisel on vaja üle vaadata oma elu kõik valdkonnad: liikumine, toitumine, elukeskkond, töö, tunded jne. Ei piisa ainult tunnete ümbertegemisest või toitumise muutmisest või operatsioonist. Ei ole olemas mingit salajast maagilist vormelit, mis suudaks ravida vähki, ei ole tantra ega jooga asendit, milles kõik keha energiaallikad saavutaksid täiusliku kooskõla. Keha jõudude aktiveerimiseks on oluline igapäevane mõtlemine – siiralt, heatahtlikult ja rahulikult.

Kui lased armastusel endast välja kiirata, siis kõigepealt tervendad iseennast. Armastusel on tervendav toime. Jutt ei ole romantilisest armastusest, vaid sellest, mis sa oma põhiolemuselt oled, kuid mida sa negatiivsete tunnete tõttu ei taju. Armastus on kõige parem vähiravi, kuid enamikel on vaja seda teadlikult harjutada. Sellega tee kohe algust täna – päeva alguses kallista kõiki koduseid ja ütle neile: “Ma armastan sind!” Kui nad päeva lõpus koju tulevad kallista neid ja ütle: “Ma armastan sind!” või “Kallis oled!” Sama kehtib su haiguse või haigussümptomi kohta – pöördu tema poole ja ütle talle: “Ma armastan sind!” Haigus ei ole midagi muud kui üks hea sõber, kes toob sulle sõnumi, et sul on vaja endas midagi muuta.

Mida mina tegin, et tulla toime nii haiguse kui kõige muuga? Lihtsam oleks vist öelda, et mida ma ei teinud. Tegin kõike: otsisin erinevaid võimalusei ja mis peamine; uskusin, et mu keha on tugev ja tark, et ma ise olen võimeline protsesse mõjutama. Kui paranevad väikesed haavad, kasvavad kinni murdunud luud, siis tuleb välja, et kehal on iseparanemise võime. See teadmine ja usk oli kõige alus. Ma alustasin andestamisest. Andestasin endale, et olin võtnud nii palju asju südamesse ja mõelnud nii raskeid mõtteid, et andsin nii suure koorma oma kallile kehale, palusin andeks teistelt , kelle tundeid olin kuidagi riivanud, lugesin väga palju erinevaid raamatuid. Tervenemise protsess on tegelikult vaimne kasvamine. Minu soovitus on: uskuge, paluge, muutuge! Haigus tuleb selleks, et saaksite teadlikuks iseendast. Võtke seda kui võimalust, mitte kui karistust ja õppige oma mõtete ja tegude eest ise vastutama. Igaühe teele visatakse ette nii palju raskusi, palju ta ise kanda suudab.

2 kommentaari

    • admin

      Mul hetkel läheb ilma muutusteta. Enesetunne on vahelduva eduga. On kehvemaid päevi ja paremaid. Aga nende peavalude ja kõige muuga harjub ka ära. Virisemine ei vii ju kuskile 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga