KODU

Tere, tere, tere !

Tere, kool ja lasteaed!

 

Vahepeal on silmagi pilgutamata alanud juba kool. Uskumatu, kogu see suvi läks tõesti nagu sõrmenipsuga ja mu Hansukene läkski juba teise klassi.

Vot alles nüüd ma saangi aru, miks vanasti vanemad, vana-vanaemad pidevalt rääkisid, et aeg lendab. Hetkest, kui sa saad lapse, hakkabki aeg lendama. Müstika.

Eks see ole, et lapsevanem jääb lapsevanemaks olenemata sellest, kui vanad on tema lapsed. Igas vanuses on lapsel oma võimalused, raskused ja piirangud. Väikese lapsega väiksed mured ja suure lapsega suured mured. Aga kõige olulisem on selle juures, et lapsel on vanemaid vaja ja lapsevanematel on oma last vaja.

Väikese koolijutsi jaoks on kõik uus: numbrid, sõnad, laulud, klassi- ja koolikaaslased ja õpetajad. Pealtnäha võib-olla paistab, et see elumuutus on talle nii lihtne ja mõistetav, aga tegelikult võib ta sees möllata torm. Seega peaks lapsevanema jaoks olema loomulik oma järeltulijat armastada, hoida, mõista, temast hoolida, teda tunnustada ja igati toetada, tabada tema meeleolu ning võimaldada palju värskes õhus liikumist. Peale selle peab vanem iga päev tagama oma võsukesele kindlustunde, usalduse ja usu. Ning mis kõige tähtsam, jagada tuleb nii rõõmu kui ka kurbust ja muret.

Juba minu lapsepõlves oli meie suguvõsas kombeks pidada emadepäeva, isadepäeva, sünnipäevasid, nimepäevasid ja kõike muud, mida vähegi annab tähistada. See aastagi ei tulnud 1. september teistmoodi. Ikka pidu ja meelespidamine. Tänavu tähistasime kooliminekut aga sõprade ja nende laste ringis.

Kui tavaliselt olen usin perenaine, kes teeb kõik ise, siis seekord mõtlesin, et proovin ära Amps Cateringi. Ja nooo okei, tegin ka natukene ise ehk siis pakkusin alustuseks soojaks söögiks brokoli-lillkapsa püreesuppi suitsukana ja kukeseentega.

 

Võin vaid öelda, et Ampsust tellitud toidud viisid kõigil keele alla. Absoluutselt viimane kui üks asi laual oli ideaalne. Muidugi mina oleksin tahtnud, et tiigerkrevetid tšilliga oleks olnud vürtsikad, aga noh, see on pelgalt minu arvamus.

1.Magus-hapu kanavarras
2.Grillitud hiidkrevetivarras tšilli, laimi ja kookosemarinaadis

3.Anžoovis värske kartuli ja vutimunaga, Filosink meloniga röstitud saial ja  rostbiifirull mädarõika ja toorjuustuga näkileival

(teisel pildil, mis ennem veel mainimata jäi )
1.Piprasalaami päikesekuivatatud tomati ja brie juustuga röstitud saial

2.Juustu-jalapeno salat krõbedas korvis ( olgem mainitud, et see oli enamuste lemmik)

Magustoiduks pakkusin ma Järve Amps Cateringi poolt tehtuid maasikad šhokolaadis ja enda meisterdatud rummipalle.

 

Mõnus oli istuda laua taga, head toitu süüa ja lauamänge mängida. Selliseid õhtuid peaks olema rohkem, kus kõik head ja lähedased inimesed saavad kokku ja naudivad õhtut. Ma lihtsalt armastan selliseid kokkusaamisi enim.

Kallid lapsevanemad, kelle lapsed läksid lasteaeda ja kooli, kaunist uut algust teile ning kindlat ja rõõmsat meelt!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga