ELULINE,  KODU,  TERVIS & TRENN

Rahulolu endaga

Elu pakub mulle veel mitu võimalust. Ma tean, et mu teekond ei ole kerge, kuid peamine, et ma väsides oma eesmärgist ei loobuks. Oleks mul vaid tulevikus oskust ja meelerahu meeles pidada populaarset hindude svastika põhimõtet: kõik liigub ja muutub pidevalt – see ongi elu! Kord on hea, kord on halb, kuid lõpuks on ikka kõik ju hästi.

Õnnelik olemine tähendab elus suurt muutust – järsku muutust, sest aega ei või kaotada. Äkilist muutust, katkestust, minevikust lahtilaskmist. Üksainus kõuekärgatus ja uus elu on su jalge ees, alustadki jälle a-st ja b-st. Pead kõigist pealusurutud mustritest lahti ütlema ja endas sisemise leegi leidma.

Reis Balile on olnud mu bucket listʼis juba kolm viimast aastat. Ja lõpuks saan ma olla siin ja kogeda seda energiast pakatavat maad. Siin oldud lühikese ajaga olen ammu teadnule kinnitust saanud. Et elus pakuvad tegelikult kõige suurimat naudingut lihtsad asjad – meie põhivajadused. Hea uni, imeline lähedus, hea söök ja jook.
Ühel kaunil päeval käisime ratastega lähiagulit avastamas. Muidugi tempel, templi otsas kinni, kõikidel oma hoovis veel isiklikud templid – mega. Kõik inimesed teretavad, naeratavad, kuid inglise keelt valdab heal juhul 10% saare elanikest, aga sest pole lugu. Tähtis on siinne õhkkond. Mul on tunne, et see saar ongi nagu mina, alati rõõmus ja särav. Tunnen end siin väga koduselt ja energiast laetud.
Enne kui oma villast rattad võtsime, anti meile näppu kaart, mille järgi me koju tagasi saaksime tulla. Aga mis te arvate, kas sellest oli abi? Heh, kuni poole teeni tõesti, aga ütleme nii, et saime korralikult nalja, kui sõitsime 15 km asemel kõva 45 km. Pole hullu, nägime imelist loodust, riisipõlde, kohalikke loomi, mida me muidu, ma usun, ei oleks näinud. Nagu mulle meeldib öelda, iga asi on millekski hea. See kõik oli imeline. Ja ütleme nii, et mõnusa kardiotrenni asemel samuti.


Treener küll mainis, et naudi, puhka ja ära nii hullusti toitumist jälgi, siis mul on tunne, et muidugi ma puhkan ja naudin, aga ikkagi mõistuse piires, sest isegi treeningukava tegi ta mulle spetsiaalselt selle jõusaali järgi. Kuigi jah, liikumist on siin tunduvalt rohkem, kui kodus olles.
Peale mõnusate jõutrennide käime iga päev rattaga sõitmas, ujumas ja jalutamas. Treeningutega on ühinenud terve pere, mis teeb selle veel rohkem nauditavaks.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga