KODU

On aeg tööle asuda

Tere, töö!

 

Pikalt mõtlesin, et mis ma teen, et kas ma lähen tagasi tööle või naudin veel mõni kuu kodus olemist, kuni veel lapsehoolduspuhkus kestab.

Aga teate, mõnus on see kodus olemine ja teha on ju meeltult palju, eriti kui elad majas, kus on vaja vaid tegutseda: muru niita, võsa maha võtta, koristada, triikida, pesu pesta jne. Muud argimured  veel pealekauba eksole.

Kuid siis otsustasin, et lähen räägin, et tahan tööle ikka tagasi tulla. Ühtlasi huvitas, mis siis seal selle kolme aastaga muutunud on.

Liftiga ülesse sõites oli mul isegi meelest läinud, et mitmendal korrusel mu kontor oligi, ajas ennastki naerma, aga lõpuks leidsin ülesse.

Nii hea tunne oli minna sinna, kus kõik vanad armsad näod ja nii-nii soe vastuvõtt ning kallistused.

Muidugi ringi vaadates oli meeletult palju uusi nägusid, tore-tore.

Aga tulles tagasi selle otsuse tegemise juurde. Töökohta olukorda uurima minnes tundus kõik endiselt hea ja tore ning mind oodati tagasi. Küsiti veel, et millal ma alustada tahaksin… Ma siis, et noh, teeme kohe! Mõeldud-tehtud.  Käisin korra veel koolitusel ja 15ndal oli juba esimene tööpäev.

See kena esimene tööpäev, tunne sees oli küll natukene hirmutav, kuid reaalsuses oli mega meeldiv, soe ja rõõmu täis päev. Seega ootan juba esmaspäeva suurima hea meelega.

 

Töölemineku juures ei meeldi mulle aga see, et ma ei saa oma lastega enam ööpäev läbi koos olla. Ma ei karda seda, et Hans ei saa üksi kodus hakkama, vaid seda, et koju tulles on ikkagi üllatus, et veel see ja see on õppimata, sest ups, läks meelest. Või teine variant: lendas silmadega harjutusest üle ja jättis tegemata. Tavaline ju poisslaste puhul, istu vaid kõrval ja kontrolli, siis saab kõik korrektselt tehtud.

Karlikene on õnneks hoitud, aga teda ma ei saa lasteaias ka kauem hoida kui teisi lapsi, muidu mu tibuke vaid nutab. Järelikult pean töölt imekombel turboga lastekasse talle järele sõitma, please-please, ummikud, olge minuga leebed kõik järgnevad aastad, kui ma tööl käin.

 

Aga noh, need on ju pisiprobleemid ja me kõik, lapsevanemad, peame need üle elama.

Seega – tere, töö!

One Comment

  • k

    kas haigus on veidi taandunud? või käib elu lihtsalt edasi ja see on paraku üks osa.
    kas viimase juuli melanoomi leiuga, opereeriti või oli see tavaline sünnimärk?
    kas süstid jätkuvad ja enesetunne on parem?
    häid tegutsemisi ka.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga