TERVIS & TRENN

Me kõik võiksime olla hoolivamad enda ja teiste suhtes !

Kas teate kedagi, kes ei tahaks olla hea välimusega, tark, jõukas, täisväärtuslikus kooselus, õnnelik ja energiline? Me kõik püüdleme selle poole. Olen tähele pannud, et ka jõusaalis käiakse tihtipeale seesama eesmärk silme ees. Kõik teavad, et regulaarselt trennis käimise vastutasuks saame hea enesetunde, kõrgema energiataseme ning parema välimuse, mis omakorda on tõenäoliselt üks tähtsamaid alustalasid täisväärtusliku elu elamiseks. See on ju tõsi? Paraku mitte alati.

Treenides bikiinifitnessi võistlusteks, tehes tihedat koostööd oma suurepärase treeneri, Janika Aavamäega, lihvides igat harjutust tehniliselt võimalikult perfektseks, olles uurinud erialast kirjandust ning elades ja hingates fitness rütmis, olen jõudnud arusaamisele, et väga vähesed inimesed teavad, mida ja miks nad jõusaalis tegemas käivad. Käimisest üksi on vähe. Nagu iga asja puhul, tuleb ka trenni teha tasakaalukalt ja läbimõeldult, mitte sisetunde ja häguste mälupiltide järgi Rocky filmidest.

Ma ei pruugi olla kõige teadlikum antud valdkonnas, aga tean juba üpris palju keha treenimise kohta. Seda enam on mul kurb vaadata, kuidas inimesed end jõusaalis lõhuvad. Saan aru, et egole mõjub hästi, et mida rohkem raskust, seda tugevam ma olen. Tegelikult teed sa endale sellega pigem kahju ja häbi. Ma ei saa aru, miks on vaja panna kangile või masinale meeletult raske raskus ja siis keha jõnksutades ja tõmmeldes teha plokitõmbeid kukla taha selliselt, et üks käsi teisest tunduvalt allpool on. Või kui on õla harjutused, seistakse peegli ees ja vehitakse suurte hantlitega alt külgedele või õlgadest ülespoole selliselt, et meenutatakse pigem koolibri nimelise linnu õielt õiele lendu kui harjutuse sooritamist. Mida sellisest treeningust inimene saada soovib? Mõelge natuke, kui palju kahju te antud liigutustega oma kehale teete. Hoolige endast rohkem ja pange madalam raskus ning sooritage harjutus perfektselt, sest sedasi tehes on soovitud tulemus tunduvalt efektiivsem ja ei ole ohtu endale liiga teha.

 

84613712

 

Mina kui naisterahvas ei lähe ega koputa mehele õlale, küsides: “Kuule, kas soovid, ma näitaksin sulle, kuidas antud harjutus oleks tõhusam?” Ta vaataks mulle otsa ning vastaks: “Mida sina, pisike neiu, sellest ka tead?” Seega pigem ma vaatan kõrvalt. Ühe naisterahva juurde läksin ma küll ja pakkusin oma abi ning ta oli tõsiselt liigutatud ja tänulik ja tuli hiljem veel küsima teiste masinate kohta. Ma siiralt aitan igaühte, kui on vaja näpunäiteid jagada, mul ei ole seda kahju teha. Küll aga mehed jõusaalis, kes te olete treenitud väljanägemisega. Miks te ei võiks minna ja koputada mõne ebaõigesti treeniva inimese õlale ja öelda: “Kuule mees, tõmba raskust maha, siis on tehnika õige ja saad vigastuste asemel tulemuse!”? Kas tõesti ei taheta torkima minna või on lihtsalt tore selja taga naerda ja näpuga näidata? Olge hoolivamad teiste suhtes ja ärge siis nägu krimpsutage, kui te ise midagi valesti teete ja keegi sõrmega näitab.

 

Tulles tagasi jõusaali juurde, siis tundub, et sellele on ikka vale nimi pandud. Palju inimesi kasutab jõusaalis kogutud lihasjõudu väljaspool saali? Kuid kuna koos jõuga muutub keha ka kenamaks ja vormikamaks ning, tulles tagasi artikli alguse juurde, need omadused mängivad suure tõenäosusega rolli ka väljaspool jõusaali, siis oleks selle paiga õige nimetus hoopis ilusaal.

One Comment

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga