TERVIS & TRENN

Nahaarsti vastuvõtul kuuldu polnud just see ,mis lootsin

Oeh, kui tegemist täis päev, võtab ikka niii läbi. Tahtsin vaid teada anda, et sain nüüd ilusti ka nahaarstil käidud. Temaga on mul vedanud, tõesti mõnus ja meeldiv inimene. Seekord võtsin oma vanema poja samuti arsti juurde kontrollimiseks kaasa. Sellest vanuses tuleb juba sünnimärke kiiremini juurde kui beebiaes (kuni viienda eluaastani). Õnneks on Hansukesel kõik korras ja ta peab end edaspidi korra aastas näitamas käima. Noh nagu me kõik, v.a mina.

 

Aga minuga oli siis seekord selline vahva lugu, et sain omale taas pihku saatekirja dermatoloogile. Ja jälle oli seal peal kirjas “melanoom”.

Arst veel naljatas, et tavaliselt ma ei julge kirjutada seda sõna sinna peale, aga õnneks vist sul ei võta maapinda jalge all värisema. Naersin veel , et ei võta jah.

Hiljem koju jõudes ja sellele mõeldes oli natuke hirm ikkagi. Meenus tunne, mis oli esimesel korral.

Seega 7. juunil vaatab dermatoloog mind oma silmaga üle ja arvatavasti siis ka eemaldab, kui vaja.

Aga kuni selle päevani tuleb halvad mõtted eemal hoida. Seega raskused trennis, hoidke alt, mul seda enam power´it läheb teile!

Takistused on ületamiseks!

5 kommentaari

 • H

  Kas see n.o sünnimärk tekkis,samasse kohta kaenla all või seljale vms kus varem oli või teise kohta? Eemaldatu ei saa ju tagasi tulla või saab. Ma pean ka elukaaslasel mõned sünnimärgid laskma üle vaatada, palju neid ja kõike ei näe lähedalt ise. Kui ootate kuu aega melanoomi uurimisele, kas see pole pikk vahe et sellega midagi ei juhtuks? No ole tubli ju kõik saab korda niipalju kui vaja :).

 • Marju

  Kas Tai reisi osas konsulteerisid oma nahaarstiga enne minekut? Ei taha üldse kritiseerida ega moraali lugeda ega miskit, aga käin ise ka dr Marianne Niine juures sünnimärke kontrollimas. Üks äralõigatud sünnimärk oli mul veidi kahtlane ka. Tookord sain Niine jutust aru et melanoomi diagnoosiga ta päikesereisid soovitab ära jätta.

  • admin

   Tere, ükski reis ei ole välistatud!

   See eeldab seda, et ei ole 24/7 päikse käes, ma healjhuul päevas olingi päikse käes kui ujusin.
   Tähtis on end katta riietega ja päikesekreemi ja peakattega.

 • AZL

  Siin samas piiri taga Lätis asub kliinikum, mis ravib melanoomi väga suure õnnestumisprotsendiga praktiliselt ilma kõrvalnähtudeta. Inimesed rohkem kui 40 erinevast riigist on saanud sealt abi. Lähemalt saab uurida siit: http://rigvir.com

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga