ELULINE,  TERVIS & TRENN

Kuidas väsimusest võitu saada ?

 

Ma usun, et me kõik tunneme iga päev väsimust. Kes rohkemal või vähemal määral. Kellel on tingitud väsimus stressist , mõnel magamatusest või tõsisemast probleemist. Mina isiklikult tunnen väsimust väga ja igapäevaselt , see on nagu mu eluosa millega tuleb leppida. Üks päev ärkan hommikul ülesse ja kui tunnen, et oh täna on tunne, nagu polegi väsimust siis on teine mure, meeletu peavalu või lihasevalu. Ühtegi päeva ei möödu, kus mul midagi ei valuta , aga ehk ka see on mööduv.

Tulles une kvaliteedi  ja unenägude juurde siis väidetavalt stressiseisundis muutub nii unenägude hulk kui sisu. Pingelises ja probleemiderohkes elusituatsioonis on ka unenäod ärevamad ja neid esineb rohkem. Põhjuseks on rahutu uni ning sage ärkamine öö jooksul, mistõttu unenäod jäävadki paremini meelde. Teisalt on mul viimasel ajal tunne, et ma tahaksin lihtsalt olla,  pea padja peal ja tekk üle pea tõmmatud. Ei taha, et äratuskell hommikul heliseks ega tuba valgeks läheb. Tahaksin lihtsalt olla ja mitte midagi teha. Kas see viitab siis stressile?

Aga kuidas ma suudan siis päevad õhtusse veeretada oma väsimuse ja valudega on lihtne.Olgem mainitud , et ma magan 7-10h kindlasti + vahete vahel ka päeval 1-2h.
Esiteks söön ma väga korralikult, teiseks ma tarbin igast alternatiiv energia allikaid. Üks hommiku rituaalidest ennem hommikusööki , joon ma ära kruusitäie Chagat ( rahvakeeles kasekäsn). Chaga  annab energiat on hea  nahale ja juustele. Et karmis põhjamaakliimas ellu jääda, on kasekäsn endasse kogunud palju looduslikke ühendeid ning on seetõttu väga tugeva toimega. Muidugi seda peab järjepidevalt tarbima siis on ka tulemust.

Jõusaali päevadel tarbin ma veel lisaks chagale vett ,mis on kofeiinisisaldusega (BELIEF). Ideaalne tervislik alternatiiv kõigile, kes ei soovi nii palju tarbida kohvi, energiajooke või limonaadi. Mina saan antud joogist meeletult palju energiat. Mis on veel igati mega , antud veele ei ole lisatud suhkrut ega magustajaid , mis igati hea veel treenijale. Seega minu uus favorite jook , soovitan soojalt.

Muidugi ka peale trenni on energiat rohkem kui sinna minnes. Näiteks teisipäeval oli siis mu elu teine poseerimistund. Kui ma arvasin, et poseerimine on raske esimesel korral siis juba teisel korral ma mõtlesin juba päris tõsiselt , et äkki peaksin käega lööma. See ei ole nii, et paned kontsad jalga ja kõnnid ja näitad end, see on puhta teadus. Mainin, et see mõte , et loobuks oli vaid hetkeks. Muidugi ma proovin edasi, harjutamine pidi meistriks tegema !

dsc_0534

2 kommentaari

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga