KODU

Kevad, kevad, kevad.

Kevad, kevad – oh, kui mõnus

Issand, kuidas ma naudin kevade lõhna ja looduse tärkamist. Muidugi iga kevadega käib kaasas ka hoovi korrastamine ja muud sellega kaasnevad tegevused. Peab õunapuu oksi lõikama, aia okastest ja lehtedest puhtaks riisuma, puid maha võtma… Ja mis kõige tähtsam, seemned vaja külvata ja ette kasvatada. Oleks see siis nii, et lähed hommikul välja ja õhtul väsinuna tuppa naastes oled endaga rahul, et kõik sai korda tehtud, aga ei.

 

Mul on üks vahva abiline, kellega koos ei lõppe never ever töö otsa. Kui olen suuremad hunnikud valmis riisunud ja hakkan neid kottidesse tõstma, näen, kuidas pisikene Karl esimeses hunnikus hullab, sõna otseses mõttes ajab hunnikut laiali ja viskab lehti õhku. No mida sa vaese lapsega teed, ennastki ajab naerma. Siis riisume need kõik kenasti taas kokku  ja paneme kotti. Jess, üks töö selleks korraks tehtud. Järgmisena teen oma miniatuurse peenra korda ja panen sinna natukene mulda juurde. Tõstan Karli kärusse samuti mulda, et ta saaks selle peenrasse transportida, tema aga suudab selle enne peenrale jõudmist kaks korda murule kallata. Ja siis on meil jälle omamoodi rohkem tööd, kui vaja, aga noh vähemalt töö otsa ei lõppe.

Et natukenegi varakevadesse värvi tuua, enne kui lillekesed oma peanupud mulla alt välja pistavad ja puudele lehed tulevad, istutasime oma selle aasta esimesed võõrasemad maja ette. Hea, et on olemas väike abimees, kes suurima heameelega kõik lilled ära kastab (loe: üle uputab).

 

Aga oeh, kuidas tahaks teha aeda korralikku grillimisnurka, et saaks suviti mõnusasti istuda  ja suveõhtut nautida. Aga mis oleks olulisem, on ehk lastele kiik ja mängunurk.Olen isegi välja vaadanud, mis meile siia sobiks. Ma toksiksin selle kellegi juhendamisel heameelega oma kätega kokku. Kas kellegil on häid näpunäiteid, kuidas oleks kõige mõistlikum see töö ette võtta ja kust tarvilikku osta? Ise tegemise rõõm on ju see kõige suurem. Ehk oskate nõu ja jõuga aidata? Ja võib-olla on kedagi vahvat, kes töötab nt Puumarketis või muus ehituspoes, et saada natukene soodsamalt vahendeid, millega neid toredaid asju teha.

Aitäh-aitäh, head inimesed.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga