Uncategorized

Kes on ema sinu jaoks?

Kes on sinu jaoks ema?

On ta  su tugi igal ajal või olete kui võõrad?

Saate te rääkida südamest südamesse või pigem mitte?

 

Olles väga noorelt emaks saanud, ei saanud ma kohe aru, mida tähendab üldse vastutus. Hiljem alles mõistsin, mida tähendavad ebameeldivad sõnad, kui seda ütleb sinu enda laps. Mida tähendab see, kui laps läheb esimesse klassi, et mis tunne sind valdab. Mida tähendab see, kui laps paneb sulle käed ümber ja ütleb, et oled kallis. Või et oled vastik.

Lapsed ütlevad palju asju, mida nad sada protsenti tõsiselt ei mõtle. Aga alles lapsevanemana mõistad, kui palju valesid lauseid ja tegusi oled oma noorusajal teinud. Et kui vaid saaks aega tagasi kerida, siis teeks teisiti. Kuid kahjuks ei saa… Jääb ainult võimalus edaspidi rohkem austust, armastust ja hoolivust välja näidata. Ema jääb emaks, hoolimata sellest, kas sa oled üheaastane või 26aastane. Ta õpetab sind ikka edasi, juhendab, sest ta on ema. See on tema loomuses ja seda ei tohiks talle pahaks panna. See on siiras ja aus armastus. Ta ju soovib, et sul läheks kõik hästi ja sa teeksid õigeid otsuseid.

Ema peaks olema selline inimene, kes toetab sind igas ettevõtmises. Ja kui sul on mure, saaksid talle avatud südamega kõigest rääkida. Või lihtsalt niisama rõõmusõnumeid jagada. Aga mis on kõige tähtsam, et ta sind ka ära kuulaks.

Olen  pannud tähele, et see, kuidas on sinu endaga käitutud, kandub edasi lastele. Mäletan, et kui tahtsin  midagi rääkida, siis mind ei kuulatud. Peaksin ju ometi tegema oma lastele teistmoodi, aga kuidagi alateadlikult ütlen samuti, et oota, kohe kuulan. Aga ma lubasin endale, et enam mitte. Lastel ei ole vaja tunda seda, mida ma tundsin. Nad vajavad toetust, armastust ja hoolivust.

Mul on väga vedanud, et mul on nii head ja toetavad vanemad. Seda armastust ja tänutunnet, mis on mu sees, ei ole võimalik sõnadesse panna. Ma saan neile rääkida absoluutselt kõigest ning nende arvamus on mulle ülimalt tähtis. Ja ma loodan, et te kõik austate oma vanemaid, sest suhted on siin elus esikohal.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga