TERVIS & TRENN

Kaalu langus ja kehaosade suremine, mis toimub?

Mul on jäänud harjumuseks end nädala alguses kaaluda. Miks, küsite? Noh ikka seetõttu, et näha kaalul suuremat arvu. Aga eelmise nädala alguses kaalule astudes, ei olnud ma üldse enam nii õnnelik, sest arv, mis sel hetkel mulle vastu vaatas, oli 55,3 kg. Mõtlesin, et see ei saa võimalik olla, ma olen kaks kilogrammi alla võtnud. Kuidas? Üldjuhul reisil ju võetakse juurde. Seal kaalusin ma end isegi üle päeva ja kaal näitas kogu aeg 57,3 või 57,6 kg. Eleri proovis mind maha rahustada, et õhtune ja hommikune kaal ongi erinev. Jah, seda ma tean. Ja hommikune kaal pidi veel omakorda kõikuma vastavalt sellele, palju oled eelneval päeval soola tarbinud ja vedelikku joonud. Okei, mõistan ideaalselt, aga mul on see häda, et kui liigun ja söön täpselt sama palju ja kaal endiselt langeb, siis paratamatult tekivad mul sünged mõtted, et tervisega on midagi korrast ära.

Niisiis, täna hommikul astusin ma taas kaalule, lootes sealt näha midagi rõõmu tekitavamat. Aga üllatuseks oli kaal 54,6 kg. No okei, minu kohta on see ikkagi hästi, aga ma ei taha nii vähe kaaluda, mulle sobis ideaalselt see 57 kg. Miks küll mu kehakaal langeb, kui ma teen kõike täpselt samamoodi? Äkki on asi kevades ja selles, et peale trenni liigun praegu veelgi rohkem kui 12 000 sammu päevas. Või siis on mu kaal katki. Ma pigem loodan seda viimast ja kõik teised välistaks. Seega on vaja minna soetama minna uut kaalu. Oskab ehk keegi miskit head soovitada?

Aga hea uudis on see, et sain 20. aprilliks kompuutri aja, et ikka süda rahul oleks. Juba mõne nädala pärast saan anda vereanalüüsi ja minna joodi jooma, et saada teada, kuidas ravi on mõjunud. Saan nüüd taas mõelda trööstituid mõtteid, mis tavaliselt oodates alati pähe kipuvad, kuigi tean ju, et kõik on korras. Muudmoodi ei saakski olla.

Kuid samas on minuga viimase kuu aja jooksul imelikke asju juhtunud. Mul surevad parema käe kaks sõrme ära, surisevad mingi aja ja siis on lihtsalt tuimad kaks kuni kolm päeva. Esimest korda tabas mind selline olukord lennukis istudes ja siis kestis see isegi neli päeva. Teine kord oli ujudes, kolmas aga hommikul tõustes. Ja just äsja duši all olles. Üpris kõhedust tekitav. Veidraks muutus asi siis, kui ma ühel hommikul üles ärgates ei tundnud oma näo vasakut poolt, täiesti surnud oli, aga mitte ei surisenud, vaid oligi tuim. Mõtlesin, et ah, mis ikka, küll kaob ära. Aga no ootasin viis minutit, kümme minutit, ei midagi. Hambaid pesta ja pärast suud loputada oli omamoodi katsumus, sest pool suud ei teinud minuga üldse koostööd. Aga õnneks 30 minuti pärast see taandus, kuid see oli päris hirmutav kogemus… et mis see siis nüüd oli? Ega juhuslikult kellegil pole olnud sarnast olukorda?

Kõige eelneva tõttu ootangi arsti juurde minemist pikisilmi, eelmisest käigust on kuidagi liiga palju aega möödas – lausa kolm kuud. Ja siis pean veel panema dermatoloogi juurde aja, et kontrollida jälle üle oma sünnimärgid, mida on vahepeal üpris ohtrasti juurde tulnud. Hirmul on ju suured silmad, no eriti mul. Mõtleme vaid häid mõtteid ja küll kõik on hästi.

3 kommentaari

  • M

    Ma arvan, et on kõige parem, kui saad ruttu oma raviarstiga kokku ja talle kõik need sümptomid ette lugeda. Pole mõtet end enne ärevaks ajada ja mida seegi juurde annaks? (Olen ise kogenud nii jala kui poole näo tuimaks minemist) Positiivsed mõtted pähe ja arsti juurde!

  • Helina

    Mul on ka olnud seda käte ja jalgade suremist. Alles hiljaaegu oli probleem, et ärkasin öösel mitu korda üles, sest käed surid ära ja ei tahtnud väga kergelt tagasi ellu ärgata. Üleval olles lihtsalt lambist hakkasid surisema. Mu nõelraviarst ütles, et see on halvast vereringest. Mul oli vererõhk ka siis madal. Nüüd on vererõhk vist enam vähem normaliseerunud, kuid täitsa ära kadunud see jama pole. Ja sama värk, mõnikord muutuvad sõrmed lihtsalt tuimaks. Siis näpin neid ja torgin küünega, et kas tuim vôi kujutan ette.
    Seda võib veel õlavöötme lihaste pinge tekitada. Pitsitab kuskil närvi vahele ja korras. Kui imelik see ka poleks, siis mul on see pinges kael ka libahambavalu tekitanud. Tõmbab kuidagi näolihased pingesse.

    Loodan, et sul kõik korras ja hirmul lihtsalt suured silmad 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga