ELULINE,  KODU,  Uncategorized

Imerohi ja mis on TASUTA …

Mis te arvaksite, kui ütleksin, et meil kõigil on olemas see imerohi, mis parandab meie mälu, teeb heatujulisemaks ja aitab kaalu hoida? Ja mis kõige parem, see on TASUTA?Usuksite? Nii mis see küll olla võiks? Okei, okei nagu juba sa pealkirjast lugesid siis selleks imerohuks on uni.

Uni on vajalik igale elusolendile olgu selleks mis tahes loom, sportlane, blogija, arst, kunstnik või ajalehte müüv väikelaps suvel. „ANNAKSIN ükskõik mida, et saaksin end öösel korralikult välja magada!” Sellist kurtmist võib tänapäeval tihti kuulda. Paljud inimesed sunnivad ennast pidevalt tagant, ning praegusaja elu igapäevane stress ja pinged ei jäta oma kahjulikku mõju avaldamata. Mulle meeldib öelda, et kui tahate parandada enda vaimset ja füüsilist vormi, siis tuleks parandada enda und ja unekvaliteeti. Kui aga tahate parandada lapse käitumist ja hakkamasaamist koolis, siis parandage ka tema und.

Aga millest on tingitud see, et tunneme, end hommikul ärgates väsinuna? Kas asi võib olla selles, et me ei kuula oma keha? Kindlasti, aga ma usun, et väga suurt rolli lisaks sellele mängib rolli ase, kus inimene magab, olgu selleks täiskasvanu või laps. Veedame magades keskmiselt ühe kolmandiku oma elust. Kas vajad lihtsat mingit sorti und ühe kolmandiku oma elust? Või vajame hoopis lõõgastavat, mõnusat und?

Nimelt alles hiljuti soetasime endale uue voodi koos uute mugavate madratsitega ja usu või mitte, aga uni on kvaliteetne, muidugi juhul kui taevas ei ole meie kaunist täiskuud, mis tahest tahtmata, minule kehvasti mõjub ja sügavalt magada ei lase. Aga uni ise heal madratsil on hoopis teine, kui diivanil magades, kus hommikul ärgates on keha valus. Varem ma seda vahet ei märganud, kui magasin lapsega samas voodis, aga tänaseks päevaks on lapsel oma voodi ja tuba. Ja mina oskan öelda, et madratsil ja madratsil on väga suur vahe. Lihtne vedrumadrats ja peal kallis doremo kattemadrats – arvasin, et ju väga hästi. Aga reaalsus on see, et tegelikult ju ei ole, see vajub ikka sisse ja ei taga sellist mõnusat ja stabiilset und – vaid vähkred ja vähkred. Ega ma ei imesta ka, et laps tahtis alati keset ööd meie juurde kaissu magama tulla. Kosutava une tagamine lapsele on üks lapsevanema kohustusi. Une tähtsuse mõistmine ja väärtustamine lapse arengus ei ole oluline ainult lapsele endale, vaid ka tema vanematele! Magamine ja täisväärtuslik uni mõjutavad otseselt lapse tujusid, käitumist, tähelepanelikkust, keskendumisvõimet.

Tihtipeale hindavad lapsevanemad oma laste unevajadust tegelikust vajadusest väiksemaks. Une hulk, mida meie lapsed vajavad, on päris suur ning lapsevanematena peame sellega kursis olema. Tagamaks aktiivset ja rõõmsat päeva, peame panustama ka kosutava une tagamisele. Kasutame lapsevanematena oma laste arenguks kõige tõhusamaid ressursse! Täisväärtusliku toidu ja piisava füüsilise liikumise kõrval on just kosutav uni see imerohi, mis aitab kõige rohkem kaasa väikelaste arengule. Regulaarsed magamisajad ning ka varasem magamamineku aeg on kõige tõhusamad vahendid väikelaste positiivse arengu tagamiseks. Aga peale kõige seda on on oluline tähtsus asemel kus magab laps. Arvestades tänapäeva tehnoloogiat, siis pole imestada, et tänapäeva teadus on targem kui meie.

Vanasti oligi vaid turul üks valik ja üks madrats , aga tänaseks on neid variante mitmeid. Nimelt on Napsiel 101 öö pikkune prooviperiood , mille käigus saab antud madratsil ise oma nahal järgi proovida ja kui ei meeldi siis saada tagasi. Mõeldud tehtud, nii me tegime – pole ju midagi karta. Aga tänaseks on antud madrats meie lapse voodis ja pole paremat õnne kui see, et laps saab magada ühe jutiga hommikuni. Jah kindlasti on ka neid hetki, kus ta ärkab ja hüüab mind, aga see on vaid läbi une, mitte emme tule siia, tahan teie kaissu.Piisava une korral ärkab laps tavaliselt erksa ja heatujulisena, mis on meile kui lapsevanematele ainult suur rõõm. Lapsevanema kohustuseks on lapsele kosutava ja täisväärtusliku une tagamine! Seega kui sinul on veel tavaline vedrumadrats siis mul on sulle ka kingitus koodi näol.Kood: KADRILY annab 30% 90×200 madratsitelt ja 140×200 tekkidelt

Maga täisväärtuslikku und alati!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga