TERVIS & TRENN

Enne ja praegu, kuidas tundub?

Nonii, keda huvitavad minu edusammud viie kuu jooksul, siis saate seda oma silmaga näha. Kui normaalkaal oli mul vanasti 49–50 kg, siis haiguse avastamise ajaks langes see isegi 45 kg peale. Nüüdseks olen saavutanud kehakaalu 56 kg. Natukene on ikka tõusnud. Leian, et olen teinud ära suurepärase töö. Muidugi ideaalne oleks, kui ma oma pikkuse juures kaaluksin 60 kg, aga välja näen ma ju ikka nagu udusulg. Seega kaaluke, kaaluke, tõuse palun natuke! Mul tasus vaid mõelda uue kaalu peale, et end kenasti jälgida, kui juba oligi armas ja truu sõber mul kodus olemas, mille sain siis SIIT. Ühtlasi näitab kaal kenasti ära rasvaprotsendi, vedelikukoguse jms, aga kui täpselt, seda ma ei oska kahjuks öelda.

 

Kui arvate, et mis seal siis kaalu tõsta on, et söö, mida sa vingud, et kaal ei tõuse. Siis paraku see nii lihtne ei ole. Vähemalt minu puhul. Võin süüa nagu hull, aga midagi ei muutu. Ja ega ma ei soovi omale rasva peale süüa, õigeid asju ikka ja õiges koguses ning sealhulgas pean meeletult trenni tegema. Trenn mulle õnneks meeldib. Oma tervise tõttu tunnen ma iga nädal kahjuks tapvat väsimust, mis natuke küll pidurdab, kuid siis liigutan oma vaba pühapäeva siia ja sinna, et oma keha rohkem kuulata. Nii nagu paljudele teistelegi, on mulle tervis ikka kõige tähtsam.


 

Sellised kommentaarid on muidugi tavalised: “Appi, kui peenike sa oled, hakka sööma.”” No sorry, sa ei tea,mis peenike siis on. Või miks sa lähed seda kellelegi teisele ütlema, tule ütle mulle. Ja enne mõtle palun hoolikalt, et kas on ikka seda vaja mainida. Ja jälle ma alguses tagasi ­– kui sa ei tea inimese lugu, hoia suu kinni või tule räägi minuga. Mul on ütlemata hea meel, et oled vähemalt endaga rahul!

 

Kell teeb tikk-takk ja varsti on sügisesed võistlused, kuid vorm pole ju veel piisav. Seega tuleb seada endale veel suuremad ja ambitsioonikamad eesmärgid. Eesmärkide poole sõudes on ikka tunduvalt rohkem motivatsiooni. Noh, mitte et mul enne polnud, aga nüüd kuidagi tunduvalt rohkem. Paljud ütlevad, et motivatsioon ei püsi… Aga hambaid soovitatakse ka ju pesta iga päev. Küll ta püsib!

2 kommentaari

 • h

  hei, marimelli blogist avastasin su kaasa elamise võimaluse 🙂 haigusega.
  oled tubli, et teed seda, mida soovid ja kiirgad head. kuigi vahel ma ei mõista kõike, a samas muretsen ikka.
  kas sa oled 170 või 180 pikk?
  mõnele on sünnipäraselt antud kaasa, et sööd mida tahad ja kaal ikka ei tõuse. ma ikka vahel tahaks paar kilo vähem kaaluda, a olen endaga rahul vaikselt.
  kuidas analüüside tulemused läksid?
  ole sama tubli edasi. päike on väljas ja ilm on ilus 🙂

  • admin

   Tere, analüüsid on korras, aga varsti pikemalt vastus blogis tänase nahaarsti kohta.
   Aga olen 174-175 pikk , sõltub kuidas mõõta 🙂

   Päikest.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga