ELULINE,  TERVIS & TRENN

Ei ühtki sammukestki tagasi , vaid edasi

„Appi, Kadri, sa oled nagu põkk!”

„Issand, Kadri, sa oled nii paks nagu juba keegi…” (nime ei nimeta).

„Appi, Kadri, su reied on suureks läinud.”

„Kadri, su tuhar on nii suur…”

Mulle siis tundub vaid, et sa ei ole suurt tuharat näinud! 🙂

 

Selliseid kauneid lauseid kuulen ma viimasel ajal päevast päeva. Igal juhul tahan vaid öelda, et kaalusin varem 45 kg (vähi tõttu mu elu madalaim kaal), mu kaal aina langes hoolimata sellest, et mu armsad sõbrad tõid mulle mu lemmiksööke haiglasse, kaasa arvatud kondenspiima, mis on siiani üks mu lemmikutest.

 

 

55kg

Olen terve elu kaalunud muidu 49–50 kg ja kõik olid harjunud mind nägema kriipsujukuna, kellel pole olnudki mingit lihasmassi, vaid olematu 5% rasva kehas. Kui nüüdseks näitab kaal 62 kg, olen saavutanud pisikesed beebilihased, jääb mind ümbritsevatele inimestele ikkagi midagi ette.

 

 

62kg

 

Ütlen veel kord, et trenn on praeguseks ainukene koht, kus ma tunnen, et ma saan pingeid maandada. Lähen sinna suurima heameelega.

Pole sellest kirjutanud, aga kolm nädalat tagasi eemaldati minu seljalt taas kord uus sünnimärk. Arst ütles, et 12 päeva trenni teha ei tohi – unusta ära. Ma suutsin kodus olla kõigest kolm päeva, sest mul oli energiapuudus, rammestus ja muidugi mõtted kippusid negatiivseks. Mis siis saab, kui see on kuskile edasi juba jõudnud.

Seega trenn on minu väljund leida energiat ja kogeda rõõmu. Siiski ma leian, et ükski naine, kes treenib end jõusaalis, ei muutu mingiks põkiks (loe: Arnoldiks). Jah, on erandeid, aga võite isegi arvata, et see pole pudru ja trenniga saavutatud, vaid lisa on võetud kuskilt mujalt. Ärge kartke jõusaale, ärge kartke raskuseid. Kui te käite trennis 2-3 korda nädalas, teie keha ei muutu selliseks nagu meestel, see ei ole mitte ühestki otsast loogiline. Naised on kaunid ka siis, kui nad on treenitud ja lihastes, muidugi igal ühel oma maitse ja see ei peagi kõigiga ühtima, muidu oleks ju elu väga igav.

Mina teen kuus korda nädalas trenni (enne seda treenisin vaid neli korda nädalas) ja ei muutu kindlasti põkiks, sest see ei ole lihtsalt võimalik. Kuid ma ei väida, et ma ei ole muutunud, loogiline, et keha on nüüd teistsugune, kui ma teen trenni, jälgin, mis ma söön, sest lihasmassi kasvatades on kogused suured. Mu eesmärk on tunda end oma kehas hästi, tunda end naisena. Ma ei taha olla kriipsujuku ega rasvunud naisterahvas.

Ma olen teinud valiku treenida ja ükskord saavutada oma seatud eesmärgid ka fitness-maailmas.  Ma ei ütle , et see kõik on lihtne, arvestades sellega, et mul on vähk. Ja nagu ma teada sain, ei tunnistata mind kunagi terveks, eriti veel, kui on tagasilööke.

Aga mulle meeldib see raske teekond, see paneb mu silma särama ja ma leian, et need tegevused, mis mind hästi tundma panevad, ongi need, mida ma tegema peaksin.

 

Foto: Meelis Tomson | marimell FOTO sooduskoodiga KADRILY tunnine fotosessioon 75€ (tavahind 125€)

 

4 kommentaari

 • Kätlin

  Sa oled kaunis naine ja kõik, kes vastupidist ütlevad või arvavad, on pisut vildaka silmavaatega! 🙂
  Ja palun vabandust, aga enne oleks tõepoolest lihastes ja toonuses kui rasvunud ja vedela olekuga…ebaterve suhtumine on see, et naine on kohe mees kui lihased välja paistavad 😀

 • PilleRiin

  Mida see uue sünnimärgi tekkimine nüüd tähendab? Mis mõttes ei tunnistata kunagi terveks? Kas vähk on tagasi?

  • admin

   Ega ei tähendagi muud, kui tundub arstile kahtlane siis võetakse ära.
   Ei tunnistata terveks, seessuhtes, et kui mõndade puhul kui on 5a möödas tunnistatkse terveks, siis minu puhul nii ei ole nagu Marina Teras mulle miskitõttu väitis.
   Tagasi ei ole midagi, aga 5a on kriitiline.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga