TERVIS & TRENN

Analüüside vastused

Kindlasti ootate huviga, mis kompuutertemograafia ja vereanalüüsid näitasid…

Noh ütleme nii, et kui sinna sõitsin ja ukse taga ootasin, siis käis peast läbi ikka mustmiljon mõtet. Ma küll mõtlen vaid positiivselt, aga mingil hetkel leian end ikkagi sobramas süngetes mõtetes, ole ükskõik kui hästi meelestatud. Raske haigusega lihtsalt on nii, et alati ei ole võimalik kurbi mõtteid eemale peletada.

 

Õnneks arstikabinetist kuulsin ma vaid SUUREPÄRASEID uudiseid. Minu näidud on kõik kenasti korras, vaid hemoglobiin on veidikene madalam. Ma ei mäleta, kas menstruatsioon kestis vereanalüüsi andmise ajal või ei, sest enne ja selle kestel võib hemoglobiinilagi olla madalam. Seega muretsemiseks pole põhjust. Järgmine visiit on esmaspäeval, kus kontrollitakse mu sünnimärgid üle. Ja alles siis, kui suvi on läbi, kohtun ma oma armsa keemiaarst Kadri Putnikuga.

 

Ja teate, mis veel. Kui mulle mõni kuu tagasi teatati, et peaksin ravi pärast ühte aastat ära lõpetama, siis seekord öeldi mulle selle kohapealt võrratu uudis, et ravi kestab ikka lõpuni ja saan 1,5 aastat ehk siis sügiseni. Seega vaid rõõmsad teated.

Foto: Maarika Roosi

 

Kohe järgmisel hommikul oli tunda meeletut pingelangust. Kuigi sain enne 00.00 magama, oli 7.30 ärgates tunne, et appi, ma tahan jääda voodisse sooja teki alla. Saatsin Hansukese kooli ja kobisin uuesti voodisse ja magasin kuni 11.20ni. Siis väikene söök, trenn ja taas söök ja siis heitsin jälle magama ja põõnasin kuni 17.30ni. Ehk võib öelda, et ma magasin reaalselt terve päeva maha, aga ju kehal oli seda vaja. Kui ennast lõpuks püsti sain, kutsus sõbranna mind kinno ja see oli just see, mida vajasin. Meie valitud film “Mum’s list” rääkis minu jaoks väga aktuaalsel teemal – vähist. Sai ikka korralikult end tühjaks nutta, kuid ma siiralt soovitan seda kõigil vaatama minna.

Kui oled ise haiguse läbi elanud, siis oskad elada rohkem hetkes ja kõike enam väärtustada. Aga miks peab inimene alles siis õppima elama, kui seda on võimalik kohe teha. Kurb mõelda. Tuleb õppida nähtust, kuuldust või siis omade kallite inimeste pealt. Armastage, hoidke, näidake seda välja ja hoolige!

2 kommentaari

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga