TERVIS & TRENN

25.04 ja 26.04

Oh seda imelist esmaspäeva hommikut .Pidin ma siis olema 7:00 maja ees ,et Liisu saaks mind peale võtta ja haiglasse viia , aga ei einoh hommikul oli üle pikaaja endal meeletu uni ja natukene tuli ajast näpistada ja 7:06 istusin alles autosse , ütlemata seda ,et mulle ei meeldi hilinejad sain ma korralikult vabandada.

Nii algas sõit haiglasse.Plaaniliste haigete vastuvõtmine , garderoob ja üllatus ei saanudki palatisse vaid jäin koridori ootama kuna palatid kõik täis, seal ma siis ühe tädikesega ootasin , kuni sain kuskil opi riided selga ,hüpates voodile ja juba kihutati mind operatsioonisaali nr 15.Seal ma siis lamasin ja üks praktikant pidi mulle panema käe laua , aga ta oli venelanna ja ei saanud aru väga hästi mida ta tegema pidi ja mul oli päris naljakas.Tuli siis vanem härra kes oli anestesioloog ja küsis :”no preili , olete ikka 100kg” mina :”Täpselt nii härra” ja kuidagi meie jutt ajas kōiki naerma tol hetkel ja juba ma siis uinusingi , ei jôudnud ma lambaid ega numbreid lugema hakata.
Kōige hullem operatsiooni juures ongi ärkamine ja kui märkad ,et oled intensiivis siis natukene kehvem olukord , aga teate kui on valus helistage kella ja roht saabub.Nii ma siis koguaeg tegingi, valuvaigistit ja lonks vett ja hakkas ju parem , aga eino liigutada ma ju ei julgenud, kuna noh see kateeter on ühendatud mu kaenlaalusega ja no polnud meeldivam.

Aga terve 25.04 ei püsinud mul peale ühe ampsu ,rääkimata veest midagi sees , olles siis öö kuidagi ära maganud ,saate aru nagu luksus ,üksinda palatis , ei norska ega puuksuta kedagi kõrval, lausa imeline oli see öö.

Hommikul 26.04 ärgates olid ikka endiselt meeletud valud ja nii ma siis sain kord süsti, kord veeni ja kord tablette , aga no süda paha ja iiveldab ka hirmsasti.

Söögid haiglas : Hommikusöök – lahustatav kohvi ja mannapudru koos selle kiletatud juustuga.Mina proovisin 4ampsu mannaputru ja mu kehale see ka ei sobinud.

Lõuna : Seljanka , kakaokissell ja kaks viilu leiba , jube rasvane ,aga välja nokitud kartulid püsisid kenasti sees.

Ōhtusöök- Lootes,et saan juba vaikselt süüa ja ka jääb sisse ,siis toit oli mingi munaplöga koos hautatud porganditega mis ujus selle kastme sees ja magustoiduks kohupiim – see küll kaubaks ei läinud.

Noh ōnneks mul on maailma parimad sõbrannad ja sōbrad kes poputasid mind môlemil päevadel ikka asjadega üle. Shokolaade kolme sorte, kuivikud,toorjuuste,banaane,smootisi, pähkleid-rosinaid ja pizza ning salat olid mu elu päästjad.

Aga nii vedanud mul enam polnud , sain omale toakaaslaseks 79a vanaproua ja ta on meeletult tore ja räägib väga palju,maast ja ilmast ja siis selgus tôsiasi ,et Ta norskab nagu traktor.Noh môeldud tehtud ,palusin ka mina omale tuua kōrvatropid, noh natukene oli ka nendest tõesti kasu.Aitäh Kati ja Erik!

Aga siis hakkas mu magama mineku aeg ja no pidin vōtma sisse unerohud ,panema kōrva tropid , aga no vanaproua norskas ikka nii tugevasti , et seega vôin öelda ,et ehk inimene harjub lõpuks kõigega ja uinusin ka mina.

Panen lõpuks ka antud “laulukese ” millega mina uinusin ja öö veetsin .

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga